e-motivasyon.net "Motivasyon Adresiniz"


Özdeyişler
Kişisel Gelişim Yazıları
Beyin Gücünüzü Arttıran Besinler
Sample Image

   Sağlıklı Yaşam ve Detoks Uzmanı Sezyar Aptulova, bundan sonra yepyeni yazılarıyla e-motivasyon.net'te yazıyor. Uzmanımız bu yazısında beyin gücünü arttıran besinler hakkında bilgi verirken, bunları ne şekilde tüketeceğimiz konusunda özel diyetler paylaşıyor.

Devamını oku...
 
Doğum Günüm
Sample Image

    "İçlerinden birisi kendi yolunu bulmanı diliyorum dediğinde, bilinen isteklerin dışında kimse "seni, sen yapacak olanı bul, ruhunu dinle" dememişti. Haklılardı. O soruyla yüzleşene kadar bende kendime, kendimle karşılaşma izni vermemiştim." Leyla Kesikoğlu'nun son yazısı "Doğum Günüm"ün devamını okumak için tıklayınız.

Devamını oku...
 
Gerçeğin Savaşçısı
Sample Image

    Tayfun Topaloğlu'nun daha önce basılı bir dergide yayımlanan yazısını e-motivasyon.net okurlarıyla paylaşıyoruz. Yazar bu yazısında, daha farkındalıklı bir yaşam için tıpkı bir savaşçı gibi, gerçekle yüzleşme cesaretini göstermek gerektiğini vurguluyor..."Gerçeği istedikçe özgürleşecek, yalnız kaldıkça çoğalacak, farkında oldukça yaşayacaksın. Bu kez gerçekten yaşayacaksın!"

Devamını oku...
 
Aradığım Benim
Sample Image

  
    "Korkunun, güvenin, inancın, cesaretin ve sevginin sen olduğunu anladığın an, arayışından vazgeçersin." Leyla Kesikoğlu'nun yeni yazısı "Aradığım Benim"  hayata ve arayışlara dair...
 

Devamını oku...
 
Aslanlar Ekmek Yemez
 Sample Image

    Mucizeler Kursu eğitmeni Ahmet Akın, kendisine has uslübu ve ilgi çekici yazılarıyla bundan böyle sitemizde ilgiyle takip edeceğiniz yazarlar arasına katılıyor. Daha önce pek çok yerde yazısı yayımlanan yazarımız bu yazısında sizi farklı bir açıdan bakmaya davet ediyor. "Aslanlar Ekmek Yemez"

Devamını oku...
 
Kırmızı
Sample Image

       "Aşkın Saf Hali" kitabının yazarı Leyla Kesikoğlu, hayata dair yepyeni ve ilgi çekici yazılarıyla e-motivasyon.net'te sizlerle birlikte oluyor. Onun gelişime dair farkındalık yaratan yazılarını ilgiyle takip edeceğinizi umuyoruz.

Devamını oku...
 
Tanrım
Sample Image

 
     Rüya Naiboğlu içten ve samimi anlatımyla şiir tadında bir yazıyı kaleme aldı. "Tanrım", kısa, öz ve duygusal niteliğiyle bir insanın Tanrı'dan samimi dileklerini anlatan etkileyici bir yazı.

Devamını oku...
 
İçsel Kariyer: "Kendine Yolculuk"
Sample Image

  
     Tayfun Topaloğlu, yeni kitabı olan Dalgaları Aşmak piyasaya çıkmadan önceki son yazısını yine e-motivasyon.net okuyucuları için kaleme alıyor. Modern dünya insanının kariyer hedeflerine farklı bir açıdan yaklaştığı bu yazısında yazar, “içsel kariyer” olarak nitelendirdiği kişinin “kendi”sine doğru gerçekleştirdiği yolculuğu konu ediniyor. İçsel Kariyer, özgün ve motive edici niteliğiyle, mutlaka okuması gereken etkileyici bir yazı.
 

Devamını oku...
 
Hayatın 17 Temel Yasası
 Sample Image

      Hayatın 17 Temel Yasası, Dan Millman'ın "Hayatınızın Amacı" kitabında yer alan ve hayata dair önemli ilke ve prensipleri ifade etmektedir. Aynı, yer çekimi yasasında olduğu gibi bu yasalar da, hayatın içinde amaçlarımıza doğru yol alırken daha emin adımlarla gidebilmemiz için bizlere rehberlik etmekte ve bu yolda karşılaştığımız sorunları görebilmemizde ışık tutmaktadır.

Devamını oku...
 
Gelişim Filmleri

Sample Image

     Bazı filmler vardır izlendikten sonra akıllardan hiç çıkmaz, tekrar tekrar izlenmeyi bekler. Gelişimi, dostluğu ve yaşamı anlatan en güzel filmler eğlendirmenin dışında, verdiği mesajlar ve kurgusuyla kişisel gelişime büyük katkı sağlamaktadır. Pek çoğu klasikleşen bu filmleri izlemenizi şiddetle öneriyoruz. Işte ölmeden önce izlenmesi gereken en iyi gelişim filmleri!

Devamını oku...
 
"Demian" Olmak
 Sample Image

      Hermann Hesse'nin "Demian" kitabını 3 haftada yazdığı söylenir. Ancak okunduğunda böylesi bir kitap bir ömürde yazılamaz diye düşündürtür okuyucusuna. Demian kitabı, Hesse'nin gençlik yıllarında okulda tanıştığı Max Demian'ı ve onun kendi üzerinde yarattığı büyük etkileri konu almaktadır. Demian, spiritüellik kavramının adı daha piyasada yokken 1919 yılında kaleme alındığında devrinin çok ötesinde bir bilgelik sunmuştur. Kitap yayımlandığı tarihte öylesine sarsıcı bir etki yaratmıştır ki ilerleyen zamanda yazarın Nobel edebiyat ödülünü kazanmasında büyük rol oynamıştır. Ancak kitabın ülkemizde bugün bile hala tam olarak tanındığı söylenemez. Tayfun Topaloğlu Demian'dan "düş'ümü uyandıran yegane şey" diyerek bahseder. Yazarımızın bu kitabı filme çevirmek gibi bir hayali de vardır. İşte düşleri uyandıran o muhteşem kitaptan en güzel alıntılar.

Devamını oku...
 
Motivasyon Günahları
 Sample Image

    Motivasyonun bir kutsal kitabı olsaydı, şimdi burada yazılanların her biri kesinlikle yapılmaması gereken günah niteliğindeki uyarılar olurdu. Motivasyon günahları, işlendikleri her bir an için affedilemez nitelikteki unsurlardır ve insanları kısıtlı bir hayata mahkum ederek potansiyelinin çok altında bir yaşam sürmesine neden olurlar. Eğer motivasyon konusunda doğru bir şey yapmak istiyorsanız bu sayfayı evinizin bir köşesine çerçeveletip asın ve her gün okuyun. İşte motivasyon konusunda işlenmemesi gereken başlıca günahlar.

Devamını oku...
 
Düş, Sadakati Sever !

Sample Image      Her birimizin yaşamında gerçekleştirmek istediği ‘düş’ler vardır. ‘Düş’ler, hayatımızın yegane amaçlarıdır. Gerçekleştirmek için yanıp tutuştuğumuz, tutkuyla arzuladığımız şeylerdir. Kimisi için bir yolculuk olur uzaklara, kimisi için de, hayatının eserini ortaya çıkarmaktır. Her ne olursa olsun, bağlılık ister düşler, ona ulaşmak için sadakatle peşinden gitmek gerekir. Düş'ler, gerçekleşmek ister..!
Devamını oku...
 
Kendinize Sormanız Gereken 51 Soru
 Sample Image

     Bazı sorular vardır, kendimize sormaya bir türlü cesaret edemeyiz. Ancak onları sorduğumuzda, içimizde bir şeylerin değişmeye başladığını hissederiz. Bu yazımızda insanların kendisine sorması gereken en önemli 51 soruyu yayımlıyoruz.  Bu soruların doğru veya yanlış yanıtları bulunmamaktadır. Sadece kendimize yönelik bir farkındalık kazandırmak ve bizleri kendimiz hakkında biraz daha düşündürmek amacıyla hazırlanmıştır. İşte kendinize sormanız gereken 51 soru. Bizden sorması :)

Devamını oku...
 
Sen de Bir Başkasının Düş'üsün
Sample Image

     Sahip olmadıklarını ister insan. Bir başka adanın çiçekleri daha bir güzel gelir hep, kokusu bir başkadır. İnsanoğlu, doğasının bir gereği olarak kendisini sürekli başkalarıyla kıyaslar ve başkalarında olanı arzular. Peki ya biz kendimiz ve sahip olduklarımız? Belki bir başkasının sahip olmak istediği bir kişiliğin ve hayatın ta kendisine sahibizdir. Belki de bir başkasının düş’üyüzdür, bir başka düş’ün ta kendisi!

Devamını oku...
 
Motivasyon Ne Zaman İşe Yarar, Ne Zaman Yaramaz?

Sample Image

        “Başkahraman Kendinsin” kitabının yazarı  İsmail Barış Özpazarcık, sadece e-motivasyon.net için kaleme aldığı motivasyon ve gelişim yazılarıyla artık bizlerle..Hoşgeldin sevgili Barış:) Yazarımızın ilk yazısını okumak için hemen tıklayınız..

Devamını oku...
 

Bookmark and Share
 


Güncel Facebook Sayfamız


Facebook Sayfalarımız

Bookmark and Share


Bu Video 360 Bin Kez İzlendi


  Kanalımızı Ziyaret Edin
   youtube.com/emotivasyon   

Bookmark and Share

E-BÜLTEN
Bookmark and Share

 


   www.tayfuntopaloglu.com   

E-BÜLTEN
Bookmark and Share


Motivasyon ve gelişime dair özlü sözler sitesi ozdeyis.net yayına girdi

Son Anasayfa Yazıları

Bookmark and Share

Buradasınız  :Ana Sayfa