DÜŞ PEŞİNE

Tayfun Topaloğlu’nun merakla beklenen e-kitabı “DÜŞ PEŞİNE” çıktı. Türkiye’nin ilk motivasyon e-kitabı olan Düş Peşine’de, yazarın “e-motivasyon.net” sitesinde 2 yıl süresince kaleme almış olduğu motivasyon yazılarının yanında, ayrıca hiçbir yerde yayımlanmayan yepyeni bir yazısı bulunmaktadır.  “Motivasyonun e-kitabı” Düş Peşine’yi ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız.DÜŞ PEŞİNE
e-kitap

Sample Image
İNDİRYazarın Diğer Yazıları


Terk Edilenlerin Psikolojisi

Siz hiç terk edildiniz mi? Terk edilmenin verdiği inanılmaz üzüntünün altından kalkabilmek ve kendini tekrar toplayabilmek gerçekten zor bir süreçtir. Tayfun Topaloğlu uzun bir süreden sonra farklı bir konuyla karşımıza çıkıyor. Bu yazısında terk edilenlerin psikolojisine değinirken, dirilişin ipuçlarını vererek yine bizlere ışık tutuyor. İlişkisi olan herkes potansiyel bir terk edilendir diyerek bu yazıyı dikkatle okumanızı öneriyoruz. Çünkü siz de bir gün terk edilebilirsiniz.
Okumaya devam et Terk Edilenlerin Psikolojisi

Kişisel Motivasyon Yönetimi

Kişisel Motivasyon Yönetimi, bireyin bir hedefi gerçekleştirmeye yönelik çabasındaki yoğunluğunu (gereksinimin şiddeti), yönelimini (odak) ve ısrarını (olumlu beklenti) ifade eden motivasyon sürecinin etkin şekilde yönetilmesidir.

Motivasyonun sürecinin yönetilmesinde, kişinin hedefe yönelik bir çabada bulunmasında ve bu çabasını sürdürmesinde üç önemli unsur söz konusudur:

  1. Güdüler-Gereksinimler: İnsan davranışı belirli içsel güçler tarafından bir hedefe yöneltilir. Kişi bu gereksinimlerini bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde doyuma ulaştırmaya çalışır. Bireylerin içindeki bu enerjik güçler, belirli şekillerde insanları eyleme yöneltmekte ve çevresel etmenlerde sık sık bu gereksinimleri tetiklemektedir.
  2. İnanç-Olumlu Beklenti: Kişi bu çabasının sonunda hedefine ulaşacağına inanmalıdır. Kişinin eylemin sonuçlarına yönelik olumlu beklentileri kişinin çabasına bağlı kalmasında ve çabasında ısrarcı olmasında önemli bir rol oynamaktadır. İnancını etkileyen en önemli faktör ise becerilerinin ve dışsal kaynaklarının yeterli olduğuna inanmasıdır. Kişinin potansiyeli (içsel kaynakları) ve çevresel (dışsal) kaynakları göstereceği çabanın başlangıcını ve devamını derinden etkilemektedir.
  3. Amacın (Algılanan) Değeri: Amacımızın değerli olması, amaca ulaşmanın bizim için ne kadar önemli olduğunu ifade eder. Herkesin gözünde nesnel bir amacın öznel bir değeri vardır. Bu nedenle ona ulaşmak için harcayacağımız çabayı belirleyen önemli bir unsurdur.

Tayfun Topaloğlu
Reddedilmek Güzeldir :)

Siz en son ne zaman reddedildiniz? E-motivasyon.net’in bu yazısı, tarihe geçmiş ünlü isimlerin reddedilme öykülerini içeriyor. Tarihe adını yazdıran başarılı kişilerin zamanında pek çok red yanıtıyla karşılaştıkları ve bununla sabırla baş ettikleri görülmektedir. Pek çok defa reddedilen ve buna rağmen amaçları yolunda çabalarına devam eden kişilerin mükafatı, istediklerini eninde sonunda elde etmeleridir. Peki siz kaç red yanıtına dayanabilirsiniz?
Okumaya devam et Reddedilmek Güzeldir 🙂

Kendinize Sormanız Gereken 51 Soru

Bazı sorular vardır, kendimize sormaya bir türlü cesaret edemeyiz. Ancak onları sorduğumuzda, içimizde bir şeylerin değişmeye başladığını hissederiz. Bu yazımızda insanların kendisine sorması gereken en önemli 51 soruyu yayımlıyoruz. Bu soruların doğru veya yanlış yanıtları bulunmamaktadır. Sadece kendimize yönelik bir farkındalık kazandırmak ve bizleri kendimiz hakkında biraz daha düşündürmek amacıyla hazırlanmıştır. İşte kendinize sormanız gereken 51 soru. Bizden sorması 🙂


Okumaya devam et Kendinize Sormanız Gereken 51 Soru

Umudunu Kaybetme

Hayalleri olan herkesin mutlaka izlemesi gereken “Umudunu Kaybetme” (The Pursuit of Happyness), oldukça etkileyici bir motivasyon filmidir. Gelişim filmlerinin son yıllardaki gözde oyuncusu Will Smith, gerçek bir yaşam öyküsünden aktarılan bu filminde oğluyla beraber rol almış ve etkileyici bir performans sergilemişti. İşte o filmden etkileyici sahneler.

Okumaya devam et Umudunu Kaybetme

Kişisel Motivasyon Yönetimi Teknikleri

Motivasyona ihtiyacı olan herkes için faydalı olaabilecek 60 özel motivasyon tekniği ile kişisel motivasyonunuzu daha etkin şekilde yönetebileceksiniz.


Okumaya devam et Kişisel Motivasyon Yönetimi Teknikleri

“MERHABA” Demenin Gücü

E-motivasyon.net, sizlere motivasyon ve gelişim filmlerinden en özel görüntüleri sunmaya devam ediyor. İşte bunlardan sonuncusu da Patch Adams filminden geliyor. Gelişim filmleriyle gönlümüzde taht kuran Robin Williams’ın gerçek bir yaşam öyküsünden yola çıkılarak yapılan filmi Patch Adams’da gösterdiği performans kolay kolay akıllardan çıkmamaktadır. Bu filmde yer alan en güzel sahnelerden birisi de “Merhaba” demek konusunda geçiyor. Bu güzel sahneyi izledikten sonra bugün farklı bir şey yapın ve hiç tanımadığınız birisine içten bir “Merhaba” deyin 🙂


“MERHABA” Demenin Gücü

“Patch Adams” Filminden Harika Bir Sahne..
Bugün Hiç Tanımadığınız Birisine İçten Bir  “Merhaba”  Deyin 🙂

 


Düş Manifestosu : “Düş Güvenliktir..!”

Tayfun Topaloğlu, yine gündemi yakalayan bir yazıyla karşımızda. Düş’lerine sahip çıkanların, hastalıkların yakınından bile geçmeyeceğini belirten yazarın bu yazısı da yine ses getirecek nitelikte. Kendilerine “düş’ten kaleler yapan” insanların bırakın soğuk algınlığına, diğer bütün ölümcül hastalıklara yakalanmasının imkansıza yakın olduğunu vurgulayan yazarımızın bügüne kadar ki en iddialı yazısı. İşte “düş’ün son kalesi”nden bir “düş manifestosu..!”
Okumaya devam et Düş Manifestosu : “Düş Güvenliktir..!”