Kendine Güven!

Yeni evlenmiş bir adam eşiyle birlikte evine dönüyormuş. Botlarıyla birlikte bir nehri geçmektelermiş; fakat aniden büyük bir fırtına çıkmış. Adam bir savaşçıymış; fakat buna rağmen eşi çok korkmuş. Çünkü fırtınadan kurtulmalarının imkânı yok gibi gözüküyormuş. Botları çok küçükmüş ve fırtına öylesine devasa bir büyüklükteymiş ki her an batabilirlermiş.

Okumaya devam et Kendine Güven!

Armağan

Bir delikanlıyla bir genç kız birbirlerine çılgıncasına aşık olmuşlardı. Ve nişanlanmaya karar verdiler. Nişanlılar her zaman birbirlerine armağan sunarlar. Ama delikanlı yoksuldu-sahip olduğu tek zenginlik ona dedesinden kalan saatti. Sevgilisinin güzel saçlarını düşünerek, ona çok güzel bir gümüş tarak alabilmek için, dedesinden kalan saati satmaya karar verdi.
Okumaya devam et Armağan

Öteki

Adamın biri, uzun süreden beri tanıdığı bir dostuna rastlar; dostu, yaşamda yolunu çizememiş biri izlenimi vermektedir. ‘Ona biraz para vermem gerekecek’, diye düşünür. Ama o akşam, dostunun zenginleştiğini ve o zamana kadar aldığı borçların tümünü ödemeye karar vermiş olduğunu anlar.
Okumaya devam et Öteki

Coelho’dan Gelişim Öyküleri

Paulo Coelho, “Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum, Ağladım” adlı muhteşem kitabında birbirinden etkileyici gelişim öykülerine yer vermektedir. Ekibimiz bu öyküleri sizler için derledi. İşte bu güzel kitaptan gelişime dair öyküler.
Okumaya devam et Coelho’dan Gelişim Öyküleri