Jung Kişilik Testi

Jung’un Kişilik Tipleri Kuramı temel alınarak hazırlanan bu test 28 ifadeden oluşmaktadır. Test, “Dışadönüklük-İçedönüklük”, “Duyumsama-Sezme”, “Düşünme-Hissetme” ve “Yargılama-Algılama” olmak üzere 4 boyut üzerinden kişilik tipinizi belirlemeyi amaçlamaktadır.

Jung Kişilik Tipleri

“Jung Kişilik Testi” üzerine 6 yorum

 1. SONUCA TIKLADIĞIMDA ÇIKAN PUANLARDAN HİÇ BİR SEY ANLAYAMADIM. BU KONUDA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

 2. böyle konular her zaman ilgimi çekmese de ilk defa bu yönde içerikli bir siteyi beğendim. bu test de, nitelikli sonuçlar içermesi ve doğru tesbitlerde bulunması yönüyle -bence- gerçekten de çok güzel..

 3. sonuca tıkladığım gördüğüm puanlarla neyi anlamam gerektirğini nasıl bir kişilik sonucu gördüğümü anlayamıyorum bence daha açıklayıcı olmalı

 4. testi beğendim ama sonuçların açılımlarıda yapılırsa daha anlaşılır olur diue düşünüyorum.

 5. bu test gerçekten dogru , tam beni anlatyor noktasndan virgülüne kadar

  bu test`i yapan arkadalara sorum olucak

  ya sizin test sonucunuz ? ??????

 6. yaptığınız yorumlamalarda bi hata olduğunu nfarkettim dışadönüklük ve içe dönüklük tutum olarak geçmekte duygu düşünce seziş ve hissetme de 4 temel işlev olarak geçmektedir jungun kişilik tipolojisinde eğer bi hata olduğunu düşünüyorsanız yorumumda banı yazgan inaç’ın kişilik kuramları kitabını incelemenizde yara vardır.

  ayrıca arkadaşlar çoğu kuramcı gibi jung da kişileri bu bahsedilen kalıplara sığdırılamayacağını söylemiştir illa ki bu veya başka bi tip değilsiniz psikolojide bireysel farklılıklar oldukça önemlidir ben bu muyum şu muyum gibi sorulara yönelmenizi kendim adına doğru bulmuyorum kuramcı bu tipoloji üzerinde çalışırken insanları kensin bi tipe sokmamış ki basit bi testle bi tipe dahil oldugumuzu söyleyelim

Yorumlar kapalı.