Komşular Ne Der?!

“‘Komşular ne der?!’ Aslında bu bir soru değil; SORUN… İsteklerimizin önünde duran farazi engeller yaratmışız. Kim bu komşular? Birisi çıkıp söylesin; “benim komşum beni kısıtlıyor” diye. Hayır öyle bir şey yok. Komşular sensin! Başka kimse yok! Kendine bir “ikilik” yaratmışsın, dışsal bir koruyucu faktör. Kendi korkularına hayat vermişsin; kendi hayatından alarak…” Tayfun Topaloğlu’nun yepyeni yazısı “Komşular Ne Der?!”, sizleri kendinizle yüzleştiriyor…
Okumaya devam et Komşular Ne Der?!

Gerçeğin Savaşçısı

Tayfun Topaloğlu’nun daha önce basılı bir dergide yayımlanan yazısını e-motivasyon.net okurlarıyla paylaşıyoruz. Yazar bu yazısında, daha farkındalıklı bir yaşam için tıpkı bir savaşçı gibi, gerçekle yüzleşme cesaretini göstermek gerektiğini vurguluyor…”Gerçeği istedikçe özgürleşecek, yalnız kaldıkça çoğalacak, farkında oldukça yaşayacaksın. Bu kez gerçekten yaşayacaksın!”
Okumaya devam et Gerçeğin Savaşçısı

Düşlere Uyan !

Tayfun Topaloğlu’nun düşlere uyandıran son yazısı e-motivasyon.net’te. Yazar bu yazısında, modern insanın yaşamına ışık tutarak onları uykularından uyandırmayı amaçlıyor. Tadına doyulmayacak nitelikte, güçlü ve bir o kadar da kışkırtıcı bir yazı.
Okumaya devam et Düşlere Uyan !

DÜŞ PEŞİNE

Tayfun Topaloğlu’nun merakla beklenen e-kitabı “DÜŞ PEŞİNE” çıktı. Türkiye’nin ilk motivasyon e-kitabı olan Düş Peşine’de, yazarın “e-motivasyon.net” sitesinde 2 yıl süresince kaleme almış olduğu motivasyon yazılarının yanında, ayrıca hiçbir yerde yayımlanmayan yepyeni bir yazısı bulunmaktadır.  “Motivasyonun e-kitabı” Düş Peşine’yi ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız.DÜŞ PEŞİNE
e-kitap

Sample Image
İNDİRYazarın Diğer Yazıları


İçsel Kariyer: “Kendine Yolculuk”

Modern dünya insanının kariyer hedeflerine farklı bir açıdan yaklaştığı bu yazısında yazar, “içsel kariyer” olarak nitelendirdiği kişinin “kendi”sine doğru gerçekleştirdiği yolculuğu konu ediniyor. İçsel Kariyer, özgün ve motive edici niteliğiyle, mutlaka okuması gereken etkileyici bir yazı.
Okumaya devam et İçsel Kariyer: “Kendine Yolculuk”

Motivasyon Zekası (MotiQ)

Motivasyon kuramı alanında bilimsel araştırmalarını sürdüren Tayfun Topaloğlu’nun motivasyon zekası hakkında kaleme aldığı önemli bir çalışmayı sizlerle paylaşıyoruz. Motivasyon Zekası (MotiQ) konusunda bilgi sahibi olmayı ve bu zekasını geliştirmek için hangi adımları atması gerektiğini öğrenmek isteyen herkesin bu öncü çalışmayı mutlaka okumasını öneriyoruz.
Okumaya devam et Motivasyon Zekası (MotiQ)

Terk Edilenlerin Psikolojisi

Siz hiç terk edildiniz mi? Terk edilmenin verdiği inanılmaz üzüntünün altından kalkabilmek ve kendini tekrar toplayabilmek gerçekten zor bir süreçtir. Tayfun Topaloğlu uzun bir süreden sonra farklı bir konuyla karşımıza çıkıyor. Bu yazısında terk edilenlerin psikolojisine değinirken, dirilişin ipuçlarını vererek yine bizlere ışık tutuyor. İlişkisi olan herkes potansiyel bir terk edilendir diyerek bu yazıyı dikkatle okumanızı öneriyoruz. Çünkü siz de bir gün terk edilebilirsiniz.
Okumaya devam et Terk Edilenlerin Psikolojisi

Motivasyon Günahları

Motivasyonun bir kutsal kitabı olsaydı, şimdi burada yazılanların her biri kesinlikle yapılmaması gereken günah niteliğindeki uyarılar olurdu. Motivasyon günahları, işlendikleri her bir an için affedilemez nitelikteki unsurlardır ve insanları kısıtlı bir hayata mahkum ederek potansiyelinin çok altında bir yaşam sürmesine neden olurlar. Eğer motivasyon konusunda doğru bir şey yapmak istiyorsanız bu sayfayı evinizin bir köşesine çerçeveletip asın ve her gün okuyun. İşte motivasyon konusunda işlenmemesi gereken başlıca günahlar.
Okumaya devam et Motivasyon Günahları

Bilgi, Gerçeği Şekillendirir

Tayfun Topaloğlu yılın bu son yazısında “gerçek nedir” diye soruyor. Dünyadaki her insanın kendine ait bir gerçeği olduğunu ve gerçeğin öznel bir algılama biçimi olduğunu vurgulayan yazarımız, bu gerçeklik algısını şekillendiren şeyin ise öğrenilmiş bilgiler olduğunu ifade etmektedir…
Okumaya devam et Bilgi, Gerçeği Şekillendirir